Informacje dla kierowców

Całkowicie wyłączony z ruchu kołowego będzie jeden pas alei Jana Pawła II. Ulica Toruńska będzie zamknięta od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ul. Babia Wieś. Zwężenia wystąpią natomiast na odcinkach od ronda Toruńskiego w kierunku węzła Stryszek oraz od węzła Stryszek do kładki w ciągu al. Jana Pawła II. Nie będzie można też zaparkować samochodu na ul. Grodzkiej oraz Rybim Rynku, jak również na ul. Stary Port (od Mostowej do Pocztowej).

Informacje dla pasażerów autobusów

Zmiany obejmą też sześć linii komunikacji miejskiej. W sobotę dotyczy to czasu od 8:30 do 15:00, a w niedzielę od 5:30 do 15:30. Autobusy linii nr ZaT6 zostaną w tym czasie zawieszone. Pozostałe pojazdy komunikacji miejskiej będą kursowały wg poniższych zmian

 • Linia nr 68 - w kierunku pętli Glinki/Park Przemysłowy - Exploseum skierowana zostanie na trasę czasowo zmienioną od ronda Toruńskiego ulicami: Bełzy, Wojska Polskiego, od przystanku Magnuszewska/Modrakowa powrót na swoją trasę.

  Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:
  - rondo Toruńskie,
  - Wojska Polskiego/Ujejskiego,
  - Wojska Polskiego/Kładka.

  Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej:
  - rondo Toruńskie (Bełzy)
  - Szarych Szeregów (po prawoskręcie na ulicy Wojska Polskiego),
  - Wyżyny.

  W kierunku pętli Dworzec Leśne bez zmian.

 • Linie nr 69 i 89 - w kierunku pętli Błonie skierowane zostaną na trasę czasowo zmienioną od ronda Fordońskiego przez ulicę Jagiellońską do ronda Jagiellonów ulicami: Bernardyńską, Kujawską od przystanku rondo Kujawskie powrót na swoją trasę.

  Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:
  - rondo Toruńskie,
  - Wojska Polskiego/Ujejskiego,
  - Wzgórze Wolności.

  Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej:
  - rondo Fordońskie - po prawoskręcie (obok Pasamonu),
  - Jagiellońska/Łużycka,
  - Dworzec Autobusowy,
  - rondo Jagiellonów,
  - Zbożowy Rynek.

  W kierunku pętli Tatrzańskie bez zmian.

 • Linia nr 80 - w kierunku pętli Dworzec Główny skierowana zostanie na trasę czasowo zmienioną od przystanku Jana Pawła II/ Ziemska, alejami Jana Pawła II, ulicami: Trasą Uniwersytecką (nad alejami Jana Pawła II), Wojska Polskiego, Kujawską od przystanku rondo Kujawskie powrót na swoją trasę.

  Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:
  - rondo Inowrocławskie,
  - rondo Kujawskie (przystanek przed rondem).

  Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej:
  - Trasa Uniwersytecka / Ujejskiego,
  - Wzgórze Wolności.

  W kierunku pętli Port Lotniczy bez zmian.

 • Linia nr 99 - w kierunku pętli Plac Kościeleckich skierowana zostanie na trasę czasowo zmienioną od przystanku Jana Pawła II /Ziemska, alejami Jana Pawła II, ulicami: Trasą Uniwersytecką (nad alejami Jana Pawła II), Wojska Polskiego, Kujawską od przystanku rondo Kujawskie powrót na swoją trasę.

  Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:
  - rondo Inowrocławskie,
  - rondo Kujawskie (przystanek przed rondem).

  Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej:
  - Trasa Uniwersytecka/Ujejskiego,
  - Wzgórze Wolności.

  W kierunku pętli Nowa Wieś Wielka bez zmian.

Miejsce rywalizacji

Utrudnienia wynikają z przebiegu trasy kolarskiej i biegowej. Kolarze będą poruszali się fragmentem zamkniętej dla ruchu kołowego ul. Toruńskiej na odcinku od hali widowiskowo-sportowej Łuczniczka w kierunku ronda Bernardyńskiego do wysokości ul. Babia Wieś. Następnie zawrócą do ronda Toruńskiego i jadą ul. Jana Pawła II w kierunku węzła Bydgoszcz Południe (Stryszek).

Powrót odbywa się wewnętrznym pasem ruchu do wysokości kładki dla pieszych zlokalizowanej pomiędzy ul.Glinki i Wojska Polskiego, a następnie przechodzi przeplotką na stronę przeciwną. Nawrót odbywa się przed przejściem dla pieszych zlokalizowanym przed rondem Fordońskim. Zawodnicy wracają do ronda Toruńskiego i skręcając w prawo udają się w kierunku hali.

Bieg odbędzie się bulwarami do wysokości Rybiego Rynku, a następnie chodnikiem wzdłuż ul. Grodzkiej do ul. Mostowej. Przebiegając most należy skręcić w ul. Stary Port i na wysokości budynku poczty wbiec na bulwary. Gdy zawodnicy dobiegną do wysokości hotelu Słoneczny Młyn, przebiegają przez jego teren i wybiegając od strony Jagiellońskiej, dobiegają do ronda Fordońskiego. Skręcając w ul. Stefana Wyszyńskiego udają się do ronda Toruńskiego, gdzie skręcając w prawo biegną ścieżką w kierunku kortów zlokalizowanych w pobliżu Artego Areny. Meta znajduje się przed Łuczniczką.