W poprzednim komunikacie informowano, że papugi i alpaki nie będą przeznaczone do adopcji, a tym bardziej do sprzedaży. Zapewniono, że będą miały należytą opiekę i będą bezpieczne. Pracownicy Papugarni nie chcieli komentować decyzji o zamknięciu, a jedynie informowali, aby obserwować profil i czekać na kolejne komunikaty.

W niedzielę wieczorem 12 września na facebookowym profilu Papugarni Bydgoszcz pojawił się nowy wpis. "Dzięki za wielkie serce i mnóstwo wsparcia!!! Potraficie dać powera do działania. UDAŁO SIĘ !!!!!!!!!! MAMY LOKAL!!!!!" - poinformowano. Dodatkowo zachęcono do śledzenia dalszych informacji na profilu i trzymania kciuków, aby ekipa szybko się uwinęła.

- Na obecnej lokalizacji będziemy jeszcze dwa dni, poniedziałek i wtorek - na nowej, cóż, nie ma jeszcze terminu, ale będziemy informować na bieżąco - czytamy na profilu. W komentarzach pojawiły się pytania dotyczące szczegółów tego, gdzie zlokalizowana będzie Papugarnia.

Pracownicy lokalu zapewnili jedynie, że to miejsce, gdzie będą się też mogły znaleźć alpaki i poprosili o cierpliwość, aby móc w spokoju przygotować nowe miejsce. Papugarnia w Bydgoszczy działa od 2017 roku.

IMG-20210908-WA0006