W dniu 24 września od godziny 17 zamknięta dla ruchu kołowego będzie ulica Berwińskiego. Zlikwidowana zostanie także możliwość parkowania po obu stronach ulicy. W sobotę od godziny 18:00 nie będzie można parkować wzdłuż wschodniej jezdni alei Ossolińskich. W niedzielę od 8 rano zlikwidowany będzie pas ruchu dla rowerów. Na nim oraz zamkniętym pasie parkingowym będą mogły parkować jedynie autokary związane z uroczystościami pogrzebowymi.

Na zmiany należy przygotować się także w obrębie cmentarza komunalnego przy ulicy Kcyńskiej. W sobotę od 18:00 zostanie na niej zlikwidowana możliwość parkowania na wyznaczonych miejscach postojowych, podobnie jak po obu stronach ul. Łabiszyńskiej.

W niedzielę od 8 obie ulice zostaną zamknięte dla ruchu kołowego. Na jezdni południowej ul. Szubińskiej, na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Gnieźnieńskiej na zewnętrznym pasie ruchu, zostanie czasowo umożliwiony postój autokarów związanych z uroczystościami.

ZDMiKP apeluje, aby bezwzględnie stosować się do czasowego oznakowania oraz wykonywania poleceń policji i straży miejskiej w czasie poprzedzającym wydarzenie oraz w jego trakcie. O uroczystościach pogrzebowych więcej przeczytacie tutaj.