"Lekcje z ZUS" to projekt edukacyjny dla szkół średnich. Na cykl składają się cztery zajęcia: o zasiłkach, emeryturach, rentach, ubezpieczeniach i prowadzanie własnej firmy. Uczniowie, którzy wezmą udział w lekcjach, mogą spróbować swoich sił w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

- Na Kujawach i Pomorzu są szkoły, które regularnie biorą udział w projekcie edukacyjnym ZUS i olimpiadzie - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. - Tylko w ubiegłym roku w województwie kujawsko-pomorskim w „Lekcjach z ZUS” wzięło udział ponad 6,1 tys. uczniów, a w olimpiadzie wystartowało ponad 1,8 tys. z nich - dodaje.

Zgłoszenia uczniów do olimpiady przyjmowane są do 29 października. Pierwszy etap rywalizacji odbędzie się 23 listopada. Na zwycięzców czekają indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na uczelnie oraz cenne nagrody rzeczowe. Ponadto finaliści olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego na technika ekonomistę i technika rachunkowości.

Nauczyciele zainteresowani udziałem w projekcie mogą skorzystać z pomocy koordynatora do spraw komunikacji społecznej i edukacji. W Bydgoszczy to Joanna Karsznia (tel. 502 007 721), a w Toruniu z Sylwia Bratkowska-Gburek (502 009 961). ZUS przygotował dla nauczycieli materiały, które pomogą w realizacji lekcji: scenariusze, prezentacje multimedialne, filmy, gry oraz zeszyty ćwiczeń. Można pobrać je z tej strony.

zdjęcie (1)