Firma działa w Krakowie, Gdańsku oraz Łodzi. Teraz do tego grona dołącza Bydgoszcz, ale w kolejnych latach mają być to również inne miasta z całej Polsce. - Kładziemy duży nacisk na design i funkcjonalność przestrzeni. Nasza oferta jest na tyle nietypowa, że osoby, które do nas przychodzą, nie rozumieją, że jednostką sprzedażową jest stanowisko pracy, a nie metr kwadratowy - stwierdził współwłaściciel Chillispaces.com, Robert Jarząbek.

- Sektor prywatny jest weryfikatorem tego, czy miasto rozwija się w sensie gospodarczym - powiedział zastępca prezydenta Bydgoszczy, Michał Sztybel. - Biurowiec to jedno, ale decyzję o jego budowie właściciele podejmowali na podstawie potencjalnego rynku. Jesteśmy czwartym miastem, w którym znajdują się tego typu biura. Jak spojrzymy na mapę Polski, to ta luka była konieczna do wypełnienia i cieszymy się, że w województwie kujawsko-pomorskim to jesteśmy akurat my - dodał.

- Dla nas ofertą jest stanowisko pracy - w pełni wyposażone i daje możliwość korzystania w ramach jednej ceny ze wszystkiego, co tego się tu znajduje. Umeblowane biuro, kawiarenka, strefa chillloutowa, miejsca do odpoczynku, zabawy. Dla pracodawcy to duże ułatwienie w kosztach kalkulacji stanowiska i przygotowania miejsca dla pracowników - uważa Jarząbek.

Jak mówił, wybrano Bydgoszcz m.in. ze względu na brak konkurencji w mieście. Głównymi klientami w regionie są firmy z branży IT oraz telekomunikacji. Z jej oferty korzystają też prawnicy, projektanci wnętrz, firmy budowlane czy pośrednicy nieruchomości. - Mimo że nasze umowy nie są rygorystyczne i bardzo łatwe do zerwania, nasi klienci od nas nie odchodzą - stwierdził współwłaściciel. - Wiążemy naszych klientów nie roszczeniową umową, ale atmosferą i jakością usług - uzupełnił.

IMG_20211008_115717

- Firmy przez ostatnie 1,5 roku zaczęły mieć mniejszy apetyt na długoterminową umowę najmu - Jarosław Pilch, dyrektor działu powierzchni biurowych, reprezentacja najemcy Savils Polska. - Z przestrzeni elastycznych zaczęły korzystać duże korporacje. Robiły to już przed covidem, ale teraz zainteresowanie tym sektorom wystrzeliło to na poziomie 200 czy 300% - dodał.

Biuro Chillispaces.com w Bydgoszczy zostało oficjalnie otwarte w piątek, ale pierwsi pracownicy zaczęli korzystać z tej przestrzeni już wcześniej. Obecnie na wynajem powierzchni w budynku biurowym Preludium przy ulicy Ogińskiego (w pobliżu dworca autobusowego) zdecydowało się 8 podmiotów, a w budynku pracuje około 70 osób.

- Prowadzimy rozmowy z około 30 podmiotami. Jeżeli udałoby się podpisać chociaż połowę, to cała przestrzeń będzie zajęta, łącznie z częścią przestrzeni, która jest w trakcie prac aranżacyjnych - poinformował Jarząbek. Największy z klientów planuje wprowadzić 150 stanowisk pracy, a dwie inne firmy po 45 osób. Potencjał całej siedziby to około 500 stanowisk pracy.

- Nie wierzę w to, żeby w dłuższej perspektywie praca zdalna była możliwa. Pewnie część pracowników będzie korzystała z takiej możliwości, ale jak rozmawiamy z właścicielami firm czy menadżerami, którzy odpowiadają za pracę w zespole, prowadzenie zespołu bez kontaktu osobistego jest niemożliwe - opowiedział współwłaściciel Chillispaces.com.