Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy jak co roku w październiku prowadzi akcję "Zbieramy żołędzie dla zwierząt". Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy chcą przyczynić się do urozmaicenia diety mieszkańców parku. Żołędzie to przysmak, z którego chętnie skorzystają żubry, jelenie, daniele czy łosie.

Dary można przekazać codziennie od 10 do 17 w Akwarium Terrarium. Akcja trwa do końca października. Pracownicy ZOO zastrzegają, że dębowe owoce muszą być zdrowe i suche. Ponadto proszą zbieraczy, aby nie przynosili... kasztanów.

20160809-112309-3

Sezon regularnego działania parku rozrywki Zaginiony Świat dobiegł końca. Ta przestrzeń nie znosi jednak próżni. W zamkniętej części z dinozaurami powstaje park iluminacji "Odnaleziony Świat". - Będzie to multimedialna opowieść bazująca na zderzeniu przeszłości z przyszłością, pełna bajkowych iluminacji, zaskakujących efektów świetlnych, niesamowitych rozwiązań scenograficznych uzupełnionych atrakcyjną muzyką - zaprasza Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.

- „Odnaleziony Świat” to fantastyczna przygoda dla całych rodzin, a także świetny pomysł na wieczorny spacer dla wielbicieli nowoczesnych multimediów. Odwiedzający m.in. wejdą na pokład łodzi podwodnej czy zrobią sobie zdjęcie z robotami - czytamy na stronie parku. Atrakcja będzie otwarta codziennie od 4 listopada do lutego, w godzinach od 16 do 21 (ostatnie wejście o 20).

Wejście będzie znajdowało się przy ulicy Rekreacyjnej, od strony pętli tramwajowej. Bilety od poniedziałku do czwartku będą w cenie 20 złotych ulgowy (uczniowie, studenci do 26. roku życia, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie), 23 normalny i 79 rodzinny (wstęp dla 2 dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci do 18. roku życia lub posiadaczy Karty Dużej Rodziny dla każdego członka rodziny po okazaniu karty). Od piątku do niedzieli ceny wzrastają odpowiednio do 23, 26 i 79 zł.