Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy od dłuższego czasu rozpracowywali dwóch mieszkańców miasta. Podejrzewali ich o udział w procederze narkotykowym. Ich działania doprowadziły ich do miejsca przechowywania narkotyków, które znajdowało się w jednej z miejscowości w gminie Łabiszyn w powiecie żnińskim.

W czwartek mundurowi pojechali pod wytypowany adres. Gdy zauważyli, że osoby przebywające w budynkach nerwowo wyglądają przez okna, wkroczyli do domu. Na miejscu byli dwaj podejrzani, których obezwładniono i zatrzymano. W powietrzu czuć było woń marihuany, więc mundurowi przystąpili do przeszukania.

- Funkcjonariusze ujawnili namioty, skrzynki i worki wypełnione marihuaną. Cześć roślin poddawana była suszeniu. Do tego przygotowana była specjalna wentylacja, system oświetleniowy, grzejniki oraz suszarki. Ponadto, znaleźli też młynek oraz wagę elektroniczną. Wszystko zostało zabezpieczone. Łącznie w domu zabezpieczyli ponad 41 kg marihuany - poinformował Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

narkotyki (3)

W sąsiedniej miejscowości mundurowi namierzyli plantację konopi indyjskich, którą zajmowali się obaj mężczyźni. Tam zabezpieczono 27 krzewów konopi indyjskich uprawianych w donicach na podmokłym terenie. Rośliny znajdowały się już w dużej fazie wzrostu - miały ponad 1,5 metra.

Zatrzymani 32 i 30-latek trafili do policyjnego aresztu. Obaj byli wcześniej notowani m.in. za przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze ze Żnina przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące uprawy zakazanych konopi indyjskich oraz posiadania znacznych ilości narkotyków.

Prokurator wnioskował o ich tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował ich na 3 miesiące. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.