Na początku tygodnia policjanci wydziału kryminalnego sępoleńskiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na osiedlu Słowackiego w Sępólnie Krajeńskim. Śledczy zatrzymali 42-latka z Bydgoszczy kilka godzin po kradzieży.

- Funkcjonariusze namierzyli złodzieja w centrum miasta razem ze skradzionymi wcześniej przedmiotami. W torbie, którą miał przy sobie, oprócz skradzionego laptopa, tabletu i biżuterii, mężczyzna miał także narzędzia, za pomocą których włamał się do mieszkania. Policjanci zabezpieczyli odzyskane mienie, warte 4 tysiące złotych, a złodzieja przewieźli do policyjnej celi - przekazała Małgorzata Warsińska, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Sępólnie Krajeńskim

Śledczy ustalili, że 42-latek dokonał podobnego przestępstwa na terenie Świecia. Tam ukradł laptopa, którego wyceniono na tysiąc złotych. Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty za obie kradzieże z włamaniem. W środę Sąd Rejonowy w Tucholi zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w arszcie tymczasowym.

Za popełnione przestępstwa bydgoszczaninowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy - niewykluczone, że zatrzymany złodziej ma też na swoim koncie inne przestępstwa, nie tylko w województwie kujawsko-pomorskim.