Bydgoscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w piątek wzięli pod lupę zachowania kierowców na drodze krajowej 25 w miejscowości Buszkowo. Na filmie widać, jak wyprzedzają oni na podwójnej linii ciągłej.

- W trakcie prowadzonego nadzoru nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym mundurowi przeprowadzili 21 kontroli pojazdów, z których dwaj kierujący nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania i obowiązujących przepisów - przekazała Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Obaj złamali ten sam przepis - wyprzedzali na podwójnej ciągłej. Za to wykroczenie taryfikator przewiduje 200 złotych mandatu i 5 punktów karnych. Dodatkowo mundurowi odnotowali również 9 innych wykroczeń popełnionych przez kierowców. Cztery przypadki dotyczyły niewłaściwego stanu oświetlenia pojazdu, a jeden braku świateł.

Pozostałe wykroczenia to niewłaściwe przewożenie ładunku, bez zabezpieczenia, brak uprawnień do kierowania pojazdem, brak tablicy rejestracyjnej oraz ostrzeganie innych kierowców o kontroli drogowej. Łącznie dziewięć osób zostało ukaranych mandatem karnym, a dwie pouczone.