W ciągu jednego miesiąca grupa Speed nałożyła 3332 mandaty karne na kierowców poruszających się drogami w województwie kujawsko-pomorskim. Ponad połowa z kar dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości - dokładnie 2234. Łącznie ujawniono 4259 wykroczeń, z czego aż 2603 dotyczyło zbyt szybkiej jazdy.

Mundurowi zatrzymali także 67 praw jazdy, z czego 52 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. - Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń - przypomina Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Policjanci skierowali 52 wnioski o ukaranie za wykroczenia drogowe, zatrzymali 154 dowody rejestracyjne i ujawnili także 28 przestępstw dotyczących ruchu drogowego. Przedstawione dane dotyczą tylko jednego miesiąca pracy na terenie jednego województwa.