Zakończono już wszystkie prace rozbiórkowe przy wiadukcie północnym. Teren został też po nich uporządkowany. Obecnie wykonawca pracuje nad stawianiem podpór obiektu - zazbrojono i zabetonowano trzy z pięciu oczepów pali, pełniących funkcję ław fundamentowych. Pozostałe dwa powinny zostać zabetonowane w tym tygodniu.

Na budowie pojawiły się już stalowe szalunki słupów podpór pośrednich. W wytwórni konstrukcji stalowych w Radomsku wytworzono część segmentów nowych przęseł i przeprowadzono ich próbny montaż. Po wykonaniu prac antykorozyjnych, ich pierwsze segmenty mają przyjechać do Bydgoszczy jeszcze w tym roku.

1
Fot. ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przypomina, że na terenie budowy nadal obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Przejazd odbywa się przez pas zieleni na ul. Wojska Polskiego i al. Jana Pawła II. Kierowcy muszą jednak uważać na zwężenie i ograniczenia prędkości w tym miejscu. Ruch tramwajowy odbywa się bez zmian.

Wykonawcą robót jest firma Mostostal Kielce. Koszt inwestycji to 22 mln złotych. Zakończenie całości prac planowane jest w połowie przyszłego roku.

3
Fot. ZDMiKP