Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania z Beatą Kowalik i Katarzyną Zdanowicz. Pierwsza jest filologiem, dziennikarką i pisarką. Jej testy ukazywały się na łamach "Tygodnika Powszechnego". Spotkanie będzie połączone z promocją książki "No pasa nada! Nic się nie dzieje. Kobiece oblicze Meksyku".

Kowalik przez kilkanaście lat podróżowała z rodziną po świecie. Dziesięć lat mieszkała w Meksyku. Autorkę interesują trudne tematy, od których w Meksyku nie można się odciąć - wojny narkotykowe, prostytucja nieletnich, miażdżąca bieda czy łamanie praw człowieka, w szczególności kobiet.

2
Fot. WiMBP

Pozycja Wydawnictwa Kobiecego to zbiór reportaży o Meksykankach żyjących w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Wstęp na spotkanie z Kowalik jest wolny. Będzie podczas niego możliwy zakup książek. Początek w środę o 18.

Dzień później o tej samej godzinie w WiMBP pojawi się Zdanowicz, która karierę dziennikarską rozpoczynała w lokalnej telewizji w Solcu Kujawskim. Pracowała w bydgoskim i toruńskim oddziale "Gazety Wyborczej". Najbardziej znana jest z ogólnokrajowej anteny telewizyjnej. Była producentką "Wydarzeń" w Polsacie. Prowadziła też programy na kanale Polsat News.

Zdanowicz od 2013 do 2021 roku związana była z TVN24. Dziennikarka pisze do tygodnika "Polityka". W Bydgoszczy będzie promować książkę "Zawsze mówi, że wróci. Żony himalaistów opowiadają o życiu w cieniu wielkiej góry". Wejściówki na to spotkanie można odebrać w wypożyczalni przy Starym Rynku 24.

3
Fot. WiMBP