- Na miejsce skierowaliśmy dwa zastępy, z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszynie i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Bydgoszczy - poinformował nas Karol Smarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. - Niestety po dotarciu na miejsce informacja potwierdziła się - dodał.

W wypadku zginęła 60-letnia kobieta. Straż zabezpieczyła miejsce zdarzenia. Dalsze czynności w sprawie będzie prowadzić policja. Kobietę potrącił pociąg osobowy relacji Nakło nad Notecią i Bydgoszcz. Pasażerowie zostali zabrani w dalszą podróż przejeżdżającym obok pociągiem Piła Główna-Hrubieszów.

- Pociąg dojechał do wysokości ulicy Grunwaldzkiej i Kraszewskiego w Bydgoszczy, gdzie potrącił 46-letniego mężczyznę - przekazała nam Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Do tego wypadku doszło około godziny 12:20. Mężczyzna również zmarł.

W tej chwili (14:39) strona PKP mówi o 198 minutach opóźnienia pociągu. Wypadki mogą mieć również wpływ na czas przyjazdu innych składów przejeżdżające tą trasą.