Przy skrzyżowaniu ul. Kusocińskiego i Bydgoskiej (dokładny adres - Jana Kusocińskiego 2) powstał nowy market. Od poniedziałku, 30 listopada można robić w nim zakupy. Prace rozpoczęły się latem bieżącego roku. Chociaż pomysł budowy sklepu budził u mieszkańców spore kontrowersje, to na otwarciu nie zabrakło chętnych do skorzystania z oferty Biedronki.

Obiekt jest otwarty od 6:00 do 22:00 od poniedziałku do soboty, a w niedziele niehandlowe od 7:00 do 21:00. Dyskont został zaprojektowany zgodnie z najnowszym standardem 3.0. Biuro prasowe Biedronki informuje, że dzięki zastosowaniu energooszczędnego oświetlenia LED czy zamykanych regałów chłodniczych obiekt jest bardziej przyjazny środowisku niż sklepy powstające przed wprowadzeniem formatu 3.0.

Oczywiście funkcjonują zarówno kasy tradycyjne, jak i samoobsługowe. Klienci Biedronki mogli się już przyzwyczaić do wyeksponowanej strefy z pieczywem. Natomiast w Niemczu okazale prezentuje się też tzw. wyspa owocowo-warzywna i część z kosmetykami.

Warto podkreślić, że ofensywa Biedronki ostatniego dnia listopada i na początku grudnia - w ciągu dwóch dni zaplanowano w całym kraju otwarcie nowych lub wyremontowanych sklepów - oznacza też atrakcyjne rabaty dla klientów. Do soboty (4 grudnia) włącznie w Niemczu przy zakupie minimum dwóch rzeczy z kategorii artykuły przemysłowe i tekstylia, w tym zabawek, otrzymują 30% zniżki na te artykuły. Dodatkowo obowiązuje atrakcyjna oferta na produkty z lady tradycyjnej, w tym mięso i sery.