Prof. dr hab. inż. Stanisław Urbanowski odszedł 8 grudnia 2021 roku. Tę smutną informację przekazała dziś Politechnika Bydgoska.

- Nestor, współtwórca oraz długoletni nauczyciel akademicki Wydziału Rolniczego Akademii Techniczno–Rolniczej w Bydgoszczy. Profesor był zatrudniony w naszej Uczelni w latach 1970–2000. Od roku 1971 pełnił funkcje kierownicze w strukturach Uczelni i Wydziału Rolniczego jako kierownik Zakładu Ogólnej Uprawy Roli i Roślin. W latach 1975–1981 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Rolniczego ds. studenckich i praktyk, a w okresie 1987-1990 prorektora ATR ds. ogólnych - czytamy w komunikacie uczelni.

W swojej pracy badawczej szczególne zasługi miał w badaniach nad skutkami nawożenia roślin oraz efektami ich uprawy w płodozmianach i monokulturze. Był niekwestionowanym autorytem dla tysięcy studentów oraz wybitnym naukowcem. Jak podaje Politechnika Bydgoska należał do towarzystw naukowych, Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nauk Agrotechnicznych oraz Komitetu ds. Rolnictwa przy wojewodzie bydgoskim.

- Rodzinie i bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 18 grudnia 2021 o godz. 12.00 w Kościele Matki Bożej Królowej Męczenników w Bydgoszczy (Fordon), ul. Bołtucia 5. Pogrzeb na cmentarzu w Dąbrówce Nowej (koło Wojnowa) o godz. 14.00 - napisali na stronie internetowej przedstawiciele uczelni. Pełny komunikat jest dostępny TUTAJ.