Ma mieć dwie kondygnacje, basen sportowy o zmiennej głębokości 1,20-1,80 m i wymiarach 25x12,5 m, dwa brodziki ze zjeżdżalnią i innymi atrakcjami, strefę SPA oraz przeszkloną zachodnio-południową fasadę z elewacją, zmieniająca kolor w zależności od kąta patrzenia oraz kierunku padania światła. Na dachu panele fotowoltaiczne. Mowa o nowoczesnej pływalni, która powstaje na Miedzyniu przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów.

Będzie to obiekt o powierzchni blisko 1600 metrów kwadratowych, wyposażony w zespół szatniowo-sanitarny oraz strefę administracyjną. Realizacją inwestycji zajmuje się firma Alstal, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w zeszłorocznym przetargu.

- Konsekwentnie realizujemy plan budowy basenów na największych osiedlach, przy dużych szkołach. Wcześniej oddaliśmy nowe i zmodernizowane pływalnie na Bartodziejach, Błoniu, Kapuściskach oraz przy Pałacu Młodzieży. Przed nami otwarcie basenów na Tatrzańskim oraz olimpijskiej Astorii. Uruchomimy też kolejną inwestycję na osiedlu Leśnym. Jednak na dokończenie całego planu ze względu na mniejsze dochody miasta spowodowane decyzjami rządu oraz skutkami epidemii będziemy potrzebowali więcej czasu - mówił wówczas prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Teraz budowa basenu trwa w najlepsze. Jej postęp przedstawił Urząd Miasta, który opublikował kolejny raport z przebiegu inwestycji. Na czym skupiają się pracownicy?

Część, w której znajdzie się zaplecze socjalne jest już zadaszona. Ostatnie prace konstrukcyjne trwają od strony “Orlika”. - Ostatnie tygodnie to przede wszystkim budowa ścian zewnętrznych. Dużym wyzwaniem dla wykonawców było uformowanie szalunków pod nietypowe witryny okienne. Zgodnie z projektem mają one przypominać wznoszące się fale - czytamy na miejskiej stronie.

Od strony skarpy nad konstrukcją zawisła już symboliczna wiecha. Z końcem grudnia rozpoczną się prace przy zadaszeniu. Wykonawca przygotowuje się również do ocieplenie całego obiektu. Wraz z basenem dobudowane zostaną drogi dojazdowe z miejscami postojowymi, chodniki, oświetlenie i monitoring. Prace mają zakończyć się w 2022 roku.