Do Komendanta Komisariatu na Wyżynach trafił list z podziękowaniami dla zaangażowanych w pomoc policjantów, zarówno z patrolu jak i dyżurnych koordynujących zgłoszenie.

Cała sytuacja rozpoczęła się 29 listopada około godziny 7:30 na drodze w Brzozie i węźle w Stryszku. Wtedy dyżurny bydgoskiej komendy odebrał telefon bardzo niepokojący telefon. Dzwonił poruszony ojciec, który potrzebował szybkiej interwencji.

- Zdenerwowany kierowca twierdził, że jedzie do szpitala z kilkuletnią córką, u której wystąpił krwotok powodowany jej poważnymi schorzeniami. Mieszkaniec powiatu mogileńskiego poprosił o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala w Bydgoszczy - relacjonuje kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Dyżurny natychmiast powiadomił o tej sytuacji patrol z komisariatu na Wyżynach, który chwilę później na sygnałach świetlnych i dźwiękowych dotarł w rejon węzła w Stryszku i tam bezpiecznie rozpoczął pilotaż rodziny do Szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy.

Dzięki błyskawicznie podjętym decyzjom dziecko bezpiecznie dotarło do lecznicy i szybko trafiło pod opiekę specjalistów. Teraz Komenda Wojewódzka Policji może pochwalić się listem, z podziękowaniami „za poświęcony czas, wielką empatię, okazaną życzliwość i przede wszystkim możliwość szybkiego i bezpiecznego dotarcia do szpitala”oraz wysoką etykę zawodową, który otrzymała od rodziców i ich córki.

Policjanci publikują treść podziękowań, ale dodają, że ze względu za szczególny, osobisty charakter wiadomości mogą zaprezentować tych jej pewną część. Umieszczamy je na zdjęciach w galerii pod tekstem.