Niecodzinne przewinienie, ale w grudniu 2021 zdarzyło się już po raz drugi. Bydgoscy „wodniacy” znów ujawnili nielegalny połów ryb. Przypomnijmy, w okresie od 1 grudnia do 31 marca obowiązuje zakaz połowu na rzece Brdzie w wyznaczonych obrębach ochronnych. Wszystko to zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która wprowadza okres ochronny dla ryb.

Dziś (17 grudnia) rano po raz kolejny doszło do złamania tego przepisu. - Wówczas policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych bydgoskiej komendy pełnili służbę patrolując ulicę Sporną w Bydgoszczy, w rejonie rzeki Brdy. Od strony ulicy Fordońskiej zauważyli mężczyznę, który przy pomocy wędek dokonywał amatorskiego połowu ryb wbrew obowiązującym przepisom - informuje kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

65-letni bydgoszczanin narobił sobie problemów. Oczywiście został wylegitymowany i pouczony o przestępstwie, które popełnił, ale dodatkowo policjanci zatrzymali jego wędki i resztę sprzętu. Do tego wędkarzowi zostało wystawione wezwanie do stawiennictwa w komisariacie na Śródmieściu, gdzie usłyszy zarzut dotyczący nielegalnego połowu ryb.

Policja informuje też, że miejsce, którym wpadł wędkarz stanowi czwarty obręb ochronny na Brdzie. Obręb ten obejmuje obszar głównego nurtu rzeki Brdy 200 metrów powyżej i 200 metrów poniżej mostu imienia Żeglugi Bydgoskiej przy ul. Spornej w Bydgoszczy.