Wejście życie nowych restrykcji, które dotyczą między innymi ilości osób, które mogą przebywać w lokalach gastronomicznych i wyłączenie z limitów osób zaszczepionych odbiło się szerokim echem. Restauratorzy pytali, w jaki sposób mają egzekwować te restrykcje.

Bydgoska restauracja Tako inaczej podeszła do tematu. Na jej drzwiach we wtorek (14 grudnia) pojawiła się karteczka z napisem „W Tako segregujemy śmieci, nie ludzi”. Zdjęcie z tą informacją umieszczone w mediach społecznościowych opatrzone zostało notką „nic więcej dodawać nie trzeba. Byliśmy, jesteśmy i będziemy dla każdego”.

Post wzbudził ogromne zainteresowanie internautów - ponad tysiąc udostępnień, 5 tysięcy reakcji i masa komentarzy. Restauracja postanowiła odnieść się do sprawy, którą zainteresowały się już ogólnopolskie media.

- Kartka, która zawisła na naszych drzwiach we wtorek pojawiła się tam pod wpływem impulsu. Nie sądziliśmy ,że coś takiego jak informacja, że segregujemy śmieci, a nie ludzi wywoła taką bombę. Na tej kartce nie ma nic niestosownego ani politycznego. To wyraz naszego szacunku do wszystkich ludzi niezależnie od tego kim są i co robią - czytamy w kolejnej informacji.

Cały post zamieszczamy poniżej: