16 listopada 2021 r. przy ul. Wiatrakowej w Bydgoszczy spłonął garaż, a wraz z nim samochód marki Mercedes Benz, motorower, pomieszczenie gospodarcze zakładu elektromechanicznego oraz elewację budynku. Jak podaje policja, z opinii biegłego z dziedziny pożarnictwa wynika, że było to podpalenie.

- Po opisywanym zdarzeniu pokrzywdzony w jednym z pomieszczeń mieszkalnych przynależnych do garażu i pomieszczenia zakładu zamontował kamerę. Kilka dni później, 26 listopada 2021 r., do pomieszczenia tego weszło pięciu mężczyzn. Jak wynika z nagrania głosowego mogą oni mieć bezpośredni związek z wcześniejszym podpaleniem - tłumaczyła kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Po publikacji komunikatu oraz zdjęć i nagrań z wizerunkiem mężczyzn w lokalnych i regionalnych mediach, mundurowi informują teraz, że tożsamość potencjalnych sprawców jest już znana. Dziś (28 grudnia) dotarła do nas informacja, że kryminalni z bydgoskiego Szwederowa odwołują komunikat. Jest to podyktowane ustaleniem personaliów wszystkich mężczyzn.

Jednocześnie policjanci dziękują za wszelką pomoc w tej sprawie.