Pracowte godziny strażaków z OSP w Solcu Kujawskim. W nocy, tuż przed godziną 1:00 zostali wezwali do pożaru dachu budynku wielorodzinnego przy ulicy Bohaterów Września.

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia dowódca razem z rotą ubraną w aparaty ochrony układu oddechowego udała się na rozpoznanie. Źródło ognia znajdowało się w zamkniętym mieszkaniu do którego strażacy dostali się poprzez wyważenie drzwi - relacjonują strażacy w mediach społecznościowych.

Ugaszenie tego pożaru nie było prostą sprawą. Lokalizacja źródła wymagała prac rozbiórkowych oraz wykorzystania drabiny mechanicznej z koszem, dzięki której strażacy mogli prowadzić działania gaśnicze także z góry. Ogień znajdował się ono ponad sufitem a płomienie trawiły drewnianą konstrukcję dachu.

Akcja trwała prawie trzy godziny i żywioł udało się opanować. Okazało się jednak, że to nie koniec noworocznej pracy. - Niestety około godziny 8:20 strażacy zostali ponownie zadysponowani pod ten sam adres. Tym razem ogień pojawił się po drugiej stronie dachu, rozprzestrzeniając się na środkową część - wyjaśniają przedstawiciele OSP Solec Kujawski.

Dzięki wcześniejszej akcji, tym razem duzo szybciej udało się uporać z pożarem. Niemniej także w tym przypadku konieczne było przeprowadzenie prac rozbiórkowych w celu dostania się do źrodła ognia.