Wiesław Dembicki był zasłużonym działaczem, szczególnie związanym z KP Polonia Bydgoszcz, związanym z klubem przez ponad 50 lat. Autorytet, ale też kopalnia anegdot i ciekawostek. Doskonale oddaje to fragment wpisu w mediach społecznościowych, w którym klub żegna jedną ze swoich ikon.

- Pełnił liczne funkcje w zarządzie wielosekcyjnego Klubu oraz był kierownikiem licznych drużyn seniorskich i młodzieżowych. Szczególnie blisko sercu Pana Wiesława były sekcje piłki nożnej oraz hokeja na lodzie. Był zagorzałym kibicem, gorąco dopingował Polakom reprezentującym nasz kraj w wszystkich dyscyplinach sportowych oraz kibicował bydgoskim piłkarzom latem a zimą hokeistom na lodzie a także koszykarzom i siatkarzom a szczególnie siatkarkom „Pałacu” Bydgoszcz. Był na każdym meczu piłkarzy Polonii w Bydgoszczy oraz meczach wyjazdowych - czytamy w poście, który umieszczamy poniżej.

Wiesław Dembicki zmarł 25 grudnia 2021 roku. Jego pogrzeb odbędzie się w środę (5 stycznia) o godz. 11:00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym przy al. S. Kard. Wyszyńskiego w Bydgoszczy na Bielawach.