Na terenach pomiędzy ulicami Kaliskiego i Studencką powstało już kilkanaście budynków wielorodzinnych. Obecnie budowane są kolejne bloki.

- Wraz z nimi inwestor zdecydował się w porozumieniu z miastem zbudować nowy układ komunikacyjny zapewniający dojazd do nowych budynków oraz poprawiając obsługę istniejących już obiektów - informuje Urząd Miasta.

Obecnie przebudowywana jest ul. P. E. Strzeleckiego - od S. Kaliskiego do Studenckiej. Będzie tam położona kostka brukowa. Od podstaw powstaje natomiast 200-metrowy odcinek ul. Studenckiej w kierunku ul. Akademickiej. Obie ulice będą wyposażone w 6-metrowe jezdnie i 2-metrowe chodniki. Zgodnie z komunikatem UM, łącznie na obu ulicach powstanie prawie 60 miejsc do parkowania.

Ważny elementem całej inwestycji będzie też dobudowanie chodnika od ul. Studenckiej wzdłuż ul. Akademickiej. - Zdecydowanie ułatwi to osobom z rozbudowującego się osiedla dotarcie do przystanków komunikacji miejskiej w obrębie skrzyżowania Akademicka-Kaliskiego. Zakończenie planowane jest za pół roku - podają urzędnicy.