W okresie okołoświątecznym marszałkowskimi medalami Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis uhonorowano cztery mieszkanki naszego województwa. Urząd kontynuując swoją wyjątkową akcję odznaczył panie: Stanisławę Wróblewską, Kazimierę Głowacką, Anielę Mikołajczak i Juliannę Sierosławską.

- Nasze korzenie to historia naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Dziękujemy najstarszym mieszkańcom Kujaw i Pomorza za przekazywane doświadczenie i wkład w budowę naszej współczesności - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Seniorki mieszkają w różnych częściach województwa. Z naszym miastem swoje życie związała Pani Julianna Sierosławska. Pochodząca ze Starego Sumina (powiat tucholski), gdzie spędziła swoje dzieciństwo, Julianna Sierosławska na świat przyszła 20 grudnia 1921 roku. Mając 22 lata została wywieziona do Frankfurtu nad Menem na półroczne prace przymusowe. Gdy powróciła w rodzinne strony poznała Alfonsa Sierosławskiego, który został jej mężem. Nowożeńcy przeprowadzili się do Bydgoszczy. Pani Julianna urodziła czworo dzieci: trzech synów i córkę. Opiekę nad dziećmi i domem łączyła z pracą w Zakładach Przemysłu Odzieżowego ,,Modus”. Jest osobą bardzo rodzinną.

foto_07
Fot. Archiwum Rodzinny za: kujawsko-pomorskie.pl

Imiennym medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis marszałek Piotr Całbecki honoruje osoby, które ukończyły setny rok życia. Medale Urząd Marszałkowski przyznaje w ramach kontynuowania akcji zorganizowanej w 2018 roku z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2022 roku kończą sto lat, a także starszych, Urząd Marszałkowski zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl. Więcej informacji na stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.