Trolling wszedł na wyższy poziom. Jeden z internautów zmienił nazwę kościoła w miejscowości Łąkie w gminie Lipka w Google Maps. Tradycyjnie świątynia funkcjonowała pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Przez pewien czas jednak, **wskutek żartu w mapach Google’a widniał on przez pewien czas jako kościół pw. Bedoesa SBM. **

O Kościele Rzymskokatolicki pw. Bedoesa SBM w Łąkiem zrobiło się głośno, dlatego, że żartu nie zauważyły osoby zajmujące się przygotowaniem kalendarza „Gmina Lipka dawniej i dziś”. Jak podaje TVN 24, pojawiła się w nim informacja następującej treści: "Łąkie, od lewej sklep spożywczy Wanda Klimek, następnie budynek mieszkalny i po prawej rzymskokatolicki kościół pw. Bedoesa SBM"

Temat podchwyciły portale satyryczne. ASZ Dziennik proponował, aby inne parafie także wybrały raperów na swoich partonów. Reprezentant SB Mafiji bije rekordy popularności w serwisach streamingowych, a jego albumy cieszą się ogromną liczbą odsłuchań, jednak na stałe patronował świątyni nie będzie…

W rozmowie z TVN 24, Julita Milczyńska z działu promocji i rozwoju Urzędu Gminy Lipka, wyjaśnia, że kalendarz został przygotowany przez firmę zewnętrzną, a nie przez gminę. Trafił to różnych podmiotów oraz urzędu gminy. Dzięki temu ostatecznie wpadka wyszła na jaw.

Borys Przybylski co prawda od lat buduje „kościół” swoich fanów, ale jako patron kościoła już w Google Maps nie figuruje.