Policjanci z bydgoskiej „drogówki” informują nas o kolejnym wysokim mandacie, który będzie musiał zapłacić kierowca kompletnie lekceważący ograniczenie prędkości. Tym razem w sobotę (8 stycznia) przed godziną 9:00 funkcjonariusze z grupy „Speed” zarejestrowali pojazd poruszający się o ponad 80 km/h za szybko. Sytuacja miała miejsce na drodze S-5 w miejscowości Szczutki (gmina Sicienko).

- Pomiar prędkości pędzącego Mercedesa wyniósł 161 km/h, gdzie na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Kierowca pojazdu został zatrzymany do kontroli i za popełnione wykroczenie, zgodnie z nowym taryfikatorem, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi - informuje kom. Przemysław Słomski z Zespółu Prasowego KWP Bydgoszcz.

To rekordowo wysoki mandat wystawiony w tym roku, o którym informuje bydgoska „drogówka”. Poprzednio mieliśmy do czynienia z wysypem piratów drogowych na S5 4 stycznia. Wtedy "wlepiono" aż 5 mandatów za przekroczenie prędkości, ale najwyższy z nich - na kwotę 2000 zł.