Jakich inwestycji oczekują mieszkańcy Bydgoszczy? Odpowiedź na to pytanie w dużym stopniu dają wyniki kolejnych edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz Urząd Miasta publikuje listę projektów, które zyskały przychylność bydgoszczan. Wszystkie wybrane do realizacji pomysły, liczbę oddanych na nie głosów oraz szczegółową lokalizację danego przedsięwzięcia znajdziecie [TUTAJ](https://drive.google.com/file/d/17OYEJ3EVftyB-5oupai4EfTOnRSvwLmH/view).

Na ich realizację zabezpieczono w budżecie 16,1 mln zł. Ta kwota pozowli na wykonanie co najmniej 54 zadań osiedlowych, 21 projektów społecznych i 2 inwestycji ponadosiedlowych. Jeżeli w "budżecie programu" zostaną środki, jest szansa na przeprowadzenie pomysłów, które nie znalazły się wśród tych wybranych podczas głosowania.

- Nasz Bydgoski Budżet Obywatelskie to doskonałe narzędzie do tworzenia przyjaznego miasta - mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - Zadania do realizacji wybierają mieszkańcy. To decyduje też o sukcesie tych przedsięwzięć. Z nowych miejsc rekreacji, infrastruktury korzysta wielu mieszkańców, a wydarzenia sportowo-kulturalne cieszą się dużą frekwencją. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy zagłosowali. Szczególne słowa uznania kieruję do autorów projektów oraz osób zaangażowanych w ich promocję. Liczba oddanych głosów pokazuje, że bydgoszczanie chcą mieć realny wpływ na rozwój miasta. Szkoda, że rządowe cięcia w finansowaniu samorządów nie pozwalają nam na zwiększenie środków na ten cel, a decyzje o dofinansowaniu dużych zadań zapadają coraz częściej poza Bydgoszczą.

Warto przypomnieć, że mieszkańcy mogli oddać głos w formie elektronicznej, za pomocą specjalnej aplikacji lub za pośrednictwem dedykowanej infolinii. Głos można było oddać także podczas dyżurów w centrach handlowych. W bieżącej edycji oddano łącznie 49040 ważnych głosów za pomocą elektronicznej karty do głosowania. Głosów nieważnych było 726.