Policjanci z bydgoskich Wyżyn prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży puszki do zbiórki pieniędzy. Zdarzenie miało miejsce 5 stycznia 2022 roku około godz. 13:10 w sklepie przy ul. Kąkolowej w Bydgoszczy.

- Sprawczynią jest kobieta w wieku około 70 lat, która robiąc zakupy wzięła puszkę z pieniędzmi stojącą na ladzie przy kasie i włożyła ją do wózka zakupowego, po czym opuściła sklep - informuje kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Można się jedynie domyślać, dlaczego seniorka zdecydowała się postapić w ten sposób. Tymczasem policjanci poszukują kobiety i publikują zdjęcia z monitoringu, na których został zarejestrowany jej wizerunek. Jednocześnie proszą o pomoc w ustaleniu jej tożsamości.

Policjanci zbierają informacje mogące przyczynić się do identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach. - Świadków zdarzenia lub osoby, które rozpoznają na załączonych zdjęciach sprawczynię kradzieży, prosimy o kontakt z policjantami z komisariatu na bydgoskich Wyżynach przy ul. Ogrody 19A. Informację można przekazać również dzwoniąc pod numer telefonu 47 751-14-38, a także całodobowo pod numerami 47 751 15 59 lub 112 powołując się na znak sprawy l.dz.VE-117/22 - dodaje Lidia Kowalska.

Aktualizacja:

**Dzień po opublikowaniu komunikatu policja informuje, że personalia kobiety zostały ustalone. Przedstawiono jej zarzut kradzieży. **