Synoptycy ostrzegali przed niebezpiecznymi zdarzeniami atmosferycznymi już ww niedzielę (16 stycznia) wieczorem. Dla naszego miasta został wydany pomarańczowy alert pogodowy, co oznacza drugi stopień w trzystopniowej skali ostrzeżeń. W godzinach porannych przez nasze miasto przewinęła się burza śnieżna.

Jak informowali w mediach społecznościowych Łowcy Burz linia szkwału od rana przemieszcza sią z północy na południe i towarzyszą jest podmuchy wiatru przekraczające 100 km/h oraz intensywne opady. Także około południa możliwe są bardzo silne porywy wiatru o prędkości do 80-90. Ostrzeżenie meteo obowiązuje do godziny 18:00.

W naszym mieście doszło do niebezpiecznych sytuacji. Groźnie zrobiło się zwłaszcza na skrzyżowaniu Nakielskiej i Chłodnej. Jak podał serwis Bydgoszcz 998, drzewo przewróciło się na tory tramwajowe oraz ulicę. Zerwana została sieć trakcyjna. Niestety ucierpiał też samochód.