Wszystko zaczęło się 7 stycznia 2022 r. Wówczas do koronowskich policjantów dotarła pierwsza informacja o kradzieży składowanego przez leśników drewna w lesie.

  • Ruszyło postępowanie w tej sprawie i ustalanie sprawcy tego czynu. Jednak wkrótce docierały zgłoszenia o kolejnych kradzieżach. Leśnicy oszacowali, że sprawca na przestrzeni tygodnia ukradł 3 metry sześcienne drewna na łączną kwotę 690 złotych - podaje kom. Lidia Kowalska.

Swoje działania realizowali również policjanci dzielnicowi i naczelnik Wydziału Prewencji koronowskiego komisariatu. - To oni wpadli na trop jak się okazało dwóch sprawców- ojca i syna, którzy odpowiadają za te czyny. Mężczyźni kilkukrotnie wjeżdżali do lasu swoim samochodem ze skrzynią ładunkową i wywozili ścięte, składowane drewno - dodaje Lidia Kowalska.

Jak podaje policja, obaj zostali zatrzymani w momencie, gdy przyjechali na swoją posesje z kolejna partią skradzionego mienia. Policjanci ustalili również, że kradzione drewno znajdowało dalszych nabywców.

Sprawcy sprzedawali je mieszkańcom gminy Koronowo. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia. 50-latek i jego 24-letni syn odpowiedzą za kradzież. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.