Kradli samochody i sprzedawali je „na części” w Polsce. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy wpadli na ślad zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej kradzieży samochodów na terenie Niemiec.

W ramach toczącego się postępowania, w obliczu dowodów zgromadzonych przez śledczych, prokurator z ProkuraturYę Okręgową w Bydgoszczy nadzorująca to śledztwo, wystawiła nakaz zatrzymania dwóch mężczyzn: 39-letniego mieszkańca Kwidzyna oraz 40-letniego mieszkańca Pruszcza Gdańskiego.

- Do zatrzymań obu mieszkańców województwa pomorskiego doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy czekali na nich w okolicach miejsca zamieszkania, gdzie szybko i sprawnie zostali zatrzymani i dowiezieni do Bydgoszczy - informuje mł. insp. Monika Chlebicz z KWP w Bydgoszczy.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli „zagłuszarki” sygnału GPS, urządzenia służące do kodowania kluczyków, poszukiwane niemieckie tablice rejestracyjne, kluczyki od różnych pojazdów oraz pieniądze mogące pochodzić z przestępstwa. **Sąd zdecydował, że przez najbliższe trzy miesiące obaj mężczyźni pozostaną w areszcie. **

- 39- i 40-latek usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej kradzieży samochodów, głownie na terenie Niemiec. Z materiału dowodowego wynika, że w czerwcu 2019 r. dokonali kradzieży przynajmniej 4 samochodów: audi Q7 wartości 30 tys. euro, vw wartości 60 tys. euro zaparkowanych na ulicach miasta Redha-Wiedenbruk, a także z salonu samochodowego w miejscowości Leer, w dolej Saksonii, auta vw T6 California wartości 54 tys. euro oraz vw T6 Multivan wartości 50 tys. euro - podaje Monika Chlebicz.

Ponadto w chwili zatrzymania 39-letni mieszkaniec Kwidzyna, który krótko przed zatrzymaniem prowadził samochód pod wpływem 0,4 promila alkoholu wbrew wcześniej orzeczonemu zakazowi sądowemu. Sprawa ta ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają kto mógł współpracować z aresztowanymi oraz czy dokonali oni innych kradzieży samochodów.