Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, potwierdza potencjał bydgoskiego rynku magazynowego. W ciągu ostatnich 5 lat deweloper dostarczył tu ponad 200 000 m kw., zarówno w ramach własnych parków, jak i inwestycji BTS. Warto przypomnieć, że w Panattoni Park Bydgoszcz powierzchnię wynajął lider w sprzedaży internetowej opon na polskim rynku – Oponeo.pl, a na Panattoni Park Bydgoszcz II postawił Inpost - kolejny gigant swojej branży.

- Zrealizowaliśmy także dwie bardzo duże inwestycje w formule BTS dla liderów branży handlowej – firm Carrefour i Kaufland– dostarczając kolejno 38 184 m kw. i 45 000 m kw - podkreśla Andrzej Spiesz, Development Director, Panattoni. Jednocześnie przedstawiciele Panattoni podkreślają, że Bydgoszcz wyrasta na jednego z liderów nowych rynków logistycznych.

W ostatnich dniach deweloper poinformował o przebiegu prac przy budowie Panattoni Park Bydgoszcz IV. Ogromne centrum dystrybucyjne powstaje w miejscowości Lisi Ogon w gminie Białe Błota. Pierwszy z obiektów – o powierzchni 62 000 m kw. – będzie gotowy już w drugim kwartale bieżącego roku. Kolejny, o powierzchni 20 500 m kw., powstaje w formule BTS i w całości zajmie go Belma Accessories Systems (BAS), firma specjalizująca się w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych. Budynek zostanie ukończony na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. Budowa ostatniego obiektu - o powierzchni ok. 30 000 m kw. - ruszy wkrótce.

fa3e6616d999643c9107062350b2c26a

Część magazynowa przygotowana dla BAS zajmie 12 000 m kw. Blisko 7 000 m kw. przeznaczono pod produkcję, a ok. 1 600 m kw. na biura. Obiekt zostanie też wyposażony w sprężarkownie i stacje ładowania wózków.

- Nasza firma intensywnie się rozwija, stąd decyzja o nowym centrum dystrybucyjnym. Zależało nam przy tym na lokalizacji po zachodniej stronie Bydgoszczy, gdyż tutaj znajduje się nasza fabryka. Korzystamy więc na synergii ze skrócenia łańcucha dostaw między naszym parkiem maszynowym a nowym centrum dystrybucyjnym. W regionie działamy już od ponad dwudziestu lat i jesteśmy tu jednym z większych pracodawców. Stąd też obsługujemy naszych klientów, także zagranicznych - wyjaśnia Piotr Ślużyński Prezes Belma Accessories Systems.

Rosnący rynek nieruchomości przemysłowych w Bydgoszczy i okolicach to skutek konsekwentnie realizowanej polityki wsparcia inwestycji i przedsiębiorców przez Miasto Bydgoszcz i Bydgoską Agencję Rozwoju. - Probiznesowa postawa lokalnych organizacji i władz pozwoliła wielu inwestorom odkryć ogromny potencjał tej lokalizacji, zarówno dla działalności krajowej, jak i międzynarodowej. Stolica województwa Kujawsko-Pomorskiego to nie tylko doskonałe połączenia drogowe z ośrodkami w kraju i Europie, ale także strategiczne szlaki kolejowe i międzynarodowe połączenia lotnicze - dodaje Andrzej Spiesz z Panattoni.

Źródło: panattonieu.com